Przeglądasz starą wersję strony internetowej firmy Quantum - zapraszamy TUTAJ na nową stronę.
Produkty wg:
producenta
kategorii
zastosowań

O firmie

QUANTUM Sp. z o.o. to firma niezawodna, sprawdzona, kompetentna i godna zaufania jako profesjonalny partner z ugruntowaną pozycją na rynkach światowych i krajowym, bazująca na wieloletnim, solidnym bo ponad 30-letnim doświadczeniu rynkowym - zawsze o krok przed konkurencją.

Firma QUANTUM

QUANTUM to firma z ponad 30-letnią tradycją. Start swojej działalności datujemy na 1978 rok. Początkowo byliśmy znani jako producent specjalistycznych urządzeń elektronicznych wykonywanych na indywidualne zamówienia klientów. Jednak w odpowiedzi na wciąż rosnące zapotrzebowanie rynku, w 1982 roku, poszerzyliśmy nasz asortyment o technologie mikrokomputerowe oraz oprogramowanie do zastosowań przemysłowych. W tej kwestii skupiliśmy naszą uwagę na zastosowaniach szczególnie wymagających. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, ciągłej nauce i uważnym obserwacjom rynku przemysłowego, potrafimy spełnić jego wysokie oczekiwania. Sprawia to, że dysponujemy niezwykle bogatą i unikalną ofertą sprzętu i oprogramowania oferując projektantom elektroniki bogaty asortyment zaawansowanych narzędzi uruchomieniowych. Natomiast klientom OEM, konfekcjonowanie i dostawy sprzętu komputerowego o parametrach wybitnie przemysłowych, charakteryzującego się wyjątkowo wysoką wydajnością i niezawodnością. Szkolimy projektantów, jak również usługowo wykonujemy oprogramowania typu "BSP" dla różnych architektur procesorów oraz platform systemowych (QNX, VxWorks, Embedded Linux, WinXP Embedded, WinCE) spełniających wysokie kryteria sterowania procesami w czasie rzeczywistym.

Nasza Misja

Od początku swojego istnienia konsekwentnie promujemy wszelkie otwarte standardy, stosowane zarówno przez producentów oprogramowania, jak też sprzętu do zastosowań przemysłowych. Stawiając na piedestale uznanie oraz satysfakcję naszych klientów, współpracujemy tylko z najlepszymi na światowych rynkach dostawcami. Dzięki naszym wysiłkom i pozytywnej ocenie klientów, możemy powiedzieć, że jesteśmy wiodącym dostawcą oprogramowania oraz wysokiej jakości sprzętu dla projektantów elektroniki i sprzętu przemysłowego do zastosowań w aplikacjach typu "mission critical" oraz szerokiej gamy elektroniki do produkcji różnego rodzaju urządzeń elektronicznych typu "Embedded". Naszym celem jest systematyczne uzupełnianie asortymentu dotychczas oferowanej linii produktów o takie, które będą spełniać wysokie wymagania klientów, będąc zarazem znakomitym uzupełnieniem kompleksowej oferty zawierającej niezawodne oprogramowanie systemowe i narzędziowe oraz szeroką, w pełni kompatybilną, gamę narzędzi inżynierskich i sprzętu. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby konsekwentnie realizować nasze cele.

Ludzie

Jesteśmy profesjonalną, wysoko kwalifikowaną i doświadczoną kadrą inżynierską. Każdego dnia podejmujemy wyzwania oraz znajdujemy rozwiązania wielu bardzo trudnych i specyficznych problemów, z którymi zwracają się do nas nasi klienci. Panująca wśród załogi naszej firmy atmosfera pracy zespołowej mobilizuje nas, do systematycznego podnoszenia własnej wiedzy oraz umiejętności. Działamy wspólnie, dzięki czemu jesteśmy doskonałym i rzetelnym doradcą naszego klienta.

Produkty

Na bazie szeregu umów dystrybucyjnych zawartych z wieloletnimi partnerami zagranicznymi, posiadamy ich autoryzacje, co pozwala nam na bezpośredni import, integrację i dystrybucję dużej gamy narzędzi inżynierskich, przemysłowego sprzętu komputerowego oraz oprogramowania systemowego i narzędziowego do zastosowań w niezwykle wymagających aplikacjach typu "mission critical". Naszym wieloletnim i nowym klientom, zarówno z sektora przemysłowego jak też wojskowego, oferujemy między innymi:

 • mikroprocesorowe narzędzia uruchomieniowe firmy Lauterbach,
 • systemy testowania JTAG firmy XJTAG,
 • środowisko narzędziowe i moduły System Operacyjny QNX,
 • oprogramowanie narzędziowe dla środowiska S/O QNX,
 • komercyjne kolekcje środowiska LINUX,
 • środowisko narzędziowe oraz moduły systemów Win XP Embedded, oraz CE,
 • szeroki asortyment wyświetlaczy i specjalizowanych komputerów,
 • karty DAQ, karty RS-232/422/485, karty Field Bus, specjalizowany sprzęt sieciowy,
 • macierze dyskowe RAID,
 • komponenty systemów bezBIOS'owych typu "embedded",
 • inne urządzenia automatyki

Rynek i Partnerzy

Ugruntowana pozycja firmy na rynku krajowym i zagranicznym owocuje stałą współpracą z kilkudziesięcioma zagranicznymi i polskimi firmami komercyjnymi oraz kilkunastoma polskimi placówkami uniwersyteckimi i naukowo badawczymi. Nasi partnerzy krajowi specjalizują się w szeroko pojętej informatyce i automatyce przemysłowej oraz technice wojskowej. Bazując na stałej współpracy z naszymi partnerami o wieloletnim doświadczeniu rynkowym, realizujemy wspólnie różnorodne i wysoce skomplikowane tematy z obszaru wymienionych dziedzin. Na bazie dostarczanych przez nas komponentów sprzętowych i oprogramowania, partnerzy realizują kompleksowe rozwiązania poczynając od ekspertyz, doradztwa technicznego, wykonania kompletnych projektów, kończąc na finalnych wdrożeniach, miedzy innymi rozwiązań w zakresie:

 • projektowania i produkcji sprzętu telekomunikacyjnego w tym dla telefonii komórkowej,
 • projektowania i produkcji zawansowanych sterowników i urządzeń dla motoryzacji,
 • systemów SCADA do kontroli i sterowania procesami produkcyjnymi,
 • w przemyśle spożywczym, maszynowym, hutniczym, chemicznym, energetycznym, ciepłowniczym,
 • w kopalniach i sieciach dystrybucji gazu ziemnego,
 • w oczyszczalniach i sieciach dystrybucji wody,
 • w systemach ochrony środowiska i kontroli emisji zanieczyszczeń,
 • systemów informatycznych wspomagających procesy zarządzania,
 • przemysłowych sieci w standardach ATM, FDDI, Token-Ring, Ethernet, Arcnet, RS-232, RS-422, RS-485,
 • produkcji sprzętu dedykowanego do zastosowań wojskowych,
 • produkcji komputerów IPC oraz innych urządzeń automatyki przemysłowej,
 • produkcji wyrobów do użytku na specjalistycznym rynku przemysłowym jak też szerokim rynku konsumenckim.

Wsparcie techniczne i szkolenia

Nasi klienci maja zagwarantowany bezpośredni kontakt z firmowym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym oraz stały dostęp do efektywnego wsparcia technicznego typu "on-line" świadczonego poprzez telefon i sieć Internet. Uzupełnieniem naszej oferty towarowej jest wielopoziomowy program szkoleń, dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta, użytkownika naszych systemów bądź pojedynczych produktów. Bogate informacje techniczno-handlowe umieszczone są na naszych stronach internetowych:

Zachęcamy Państwa gorąco do stałej i partnerskiej współpracy, gwarantując profesjonalną obsługę oraz pełną satysfakcję i szybkie efekty ekonomiczne, wynikające zarówno z jakości zakupionych w naszej firmie, unikalnych produktów, jak też wysokiego poziomu świadczonych usług.

Dane teleadresowe

QUANTUM Sp. z o.o.
Korporacja Transferu Technologii
ul. Jeleniogórska 6
54-056 Wrocław
Polska

Uwaga: Od kwietnia 2014 nowa lokalizacja firmy
ul. Jeleniogórska 6, 54-056 Wrocław


Tel: +48 (071) 362 63 56
Fax: +48 (071) 362 63 57

E-mail:kontakt

Copyright © 2009-2014 QUANTUM Corp. All rights reserved.